Повернутися до звичайного режиму
FacebookПідписатися на RSS

Історія закладу освіти

Історія нашої школи веде свій відлік з початку ХХ ст. і пов'язана з іменами справжніх патріотів України - родиною Грушевських

Як все починалось ...


Стараннями знаменитого історика Михайла Грушевського і на гроші його батька на Пріорці з'явився один з перших навчальних комплексів , де зараз один з корпусів Академії муніципального управління.
Серед радянської забудови Куренівки та Пріорки ця велика блідо-жовта будівля відразу сприймається як щось з дореволюційної епохи: безпомилково впізнавані скошені згори вікна , велика садиба , маленький службовий флігель в тому ж стилі , що й основна будівля . Зараз тут - навчальний корпус Академії муніципального управління , а на фасаді - меморіальна дошка з прізвищем Грушевського та охоронна табличка «Училище 1910-1911 рр. . » .


Сергій Федорович Грушевський , чиїм ім'ям названо училище , ніколи його не бачив, та й у Києві прожив не так вже багато часу. Батько Михайла Грушевського народився в 1830 році в Чигирині в родині диякона, закінчив у Києві духовну академію і в 1859 році в статусі професора був направлений до Полтавської духовної семінарії. Стрімка кар'єра викладацька занесла Сергія Федоровича спочатку в Холм ( тут, у Польщі, у 1866 році і народився син Михайло), а потім на південь Росії: Кутаїсі, Ставрополь, Владикавказ ...
Однак і далеко від батьківщини Грушевські зберігали прихильність українській культурі, а раз у три роки у відпустку всією сім'єю вирушали на Київщину. Сергій Федорович помер у далекому Владикавказі в 1901 році в чині дійсного статського радника і заповів на накопичений за життя капітал заснувати училище (а чимало вдалося заробити випуском поширилася мало не по всій імперії зразкового підручника церковно - слов'янської мови) . «У тій частині міста, де проживає корінне малозабезпечене населення», як оголосив волю батька Михайло Грушевський.


У заповіті на розсуд спадкоємців було визначено два міста - чи то Владикавказ, чи то такий далекий Київ. Грушевські однозначно вирішили на користь нашого міста. На пошук ділянки, узгодження в думі пішов не один рік - лише в 1910 році почалося будівництво, частину коштів виділило місто .
Єдиною умовою Михайла Грушевського по архітектурі будівлі було оформлення фасадів в українському стилі - за проектом архітектора Василя Кричевського. Після дебатів думі довелося з цим погодитися - і Київ збагатився вельми нетривіальним з оформлення будівлею.

... Училище відкрилося в грудні 1911 року , і йому було присвоєно ім'я Сергія Федоровича. На першому поверсі розмістився дитячий сад , а на решті - цілих три змішаних парафіяльні училища на 456 учнів.
Михайло Грушевський не переставав стежити за долею училища: в 1914 році відстояв ім'я батька в назві - міністерство освіти намагалося позбавити училище імені Грушевського , можливо , через діяльність самого Михайла . Проте з початком Першої світової війни в 1914 році в будівлі розмістилися протезні майстерні , а для училища наймали тісні будівлі неподалік. Але вже в березні 1917 року Михайлу Грушевському , які проживали тоді в Москві , вдалося не тільки повернути училище в рідні стіни , а й запровадити викладання українською мовою.
Саме тут до 1988 року функціонувала наша школа.

/Files/images/s44837358.jpgПриміщення, де до 1988 р. знаходилася середня школа № 14/Files/images/s85894852.jpgНове приміщення школи




Школа сьогодні

В 1988 році середня школа № 14 разом з вчителями і учнями переїхала в нове приміщення на вулиці Макіївській, 5. Типове приміщення 80-х років минулого століття не вражало архітектурною привабливістю. Але весь педагогічний і учнівський колектив зробиле все можливе, щоб зберегти традиції школи.

/Files/images/49653178.jpgЦентральний вхід













З 1992 року – середня школа № 14 стає школою з поглибленим вивченням німецької мови. З 1999 року - школу відвідують представники Центрального відомства освіти за кордоном; та після іспитів, які складають вчителі та учні, школа стає DSD-школою.
З 2000 року – школа № 14, DSD-школа отримує статус спеціалізованої школи. В школі починають працювати програмні вчителі з німецької мови:
1999 – 2001 роки – пані Штедефельд
2001 – 2006 роки – пан др.Штефен
2006 – 2011 роки – пані Мандегі

З 2012 р. в школі працює кандидат наук пані Марал Хербст.


Наша школа є однією з небагатьох шкіл в Україні, яка отримала дозвіл підготовки випускників школи до складання іспиту з німецької мови на „Sprachdiplom".

За ці роки 123 учні склали іспит на мовний сертифікат В2/С1. Для нас, звичайно, це і честь, і велика відповідальність.
Спеціалізована школа № 14 співпрацює з Німецьким культурним центром в Україні – інститутом Гете. Ми беремо участь в спільних заходах: вчителі школи відвідують методичні семінари, учні школи беруть участь в різноманітних конкурсах.
З 2008 року учні школи беруть участь у міжнародному проекті інституту Гете «Молодь дебатує», який здійснюється за підтримкою Гете-Інституту та фонду «Спогади, відповідальність та майбутнє». Мета проекту: навчити молодь вільно висловлювати свою думку та відстоювати її в умовах демократії. Навчити культурі ведення дебатів. Дебати ведуться німецькою мовою.Німеччина та німецька мова посідає особливе місце у житті наших старшокласників.

З 1998 року в школі триває вчительський обмін до до різних міст Німеччини за підтримки Центрального відомства освіти за кордоном, завдяки якому вчителі кафедри іноземних мов обмінюються досвідом з німецькими вчителями, відвідують семінари та мають змогу порівняти методику проведення уроків, провести порівняльний аналіз роботи німецької та української шкіл.

В спеціалізованій школі № 14 запроваджені міжнародні проекти, які відіграють не менш важливу роль у підвищенні мотивації до вивчення німецької мови. Одна з них – партнерство в освіті. З 2000 року успішно розвиваються партнерські зв'язки з гімназією ім.Теодора Хойса міста Піннеберг (Шлезвіг-Гольштайн, Німеччина). Щороку відбувається обмін групами школярів, які, проживаючи в сім'ях своїх однолітків, знайомляться з побутом, звичаями та культурою німецького народу. Учні відвідують німецьку школу та стають учасниками навчального процесу поряд з німецькими однолітками, разом працюють над спільними проектами.

Також школа завжди шукає партнерів по налагодженню контактів з Польщею. У 2006 р. спеціалізована школа № 14 співпрацювала з 2 ліцеєм ім. Кіпріана Норвіда м.Краснистав, Люблінське Воєводство, Польща. Зараз встановлюються зв`язки з Публічною гімназією ім. Королеви Ядвіги у м. Новіни, що неподалік від м. Кєльце, Польща

В нашій школі вже є традицією проводити свята, які пов'язані з історією та звичаями Німеччини. Це свято Мартіна для учнів початкової школи, свято Ніколауса для середньої ланки учнів та свято Різдва та Карнавал для учнів старшої школи. Ми впевнені, що отримані від програм знання та навички, а також незабутні враження стануть яскравим спогадом і цінним досвідом у житті. А також дуже сподіваємося на нові враження, приємні зустрічі, а головне можливість спілкуватися німецькою та іноземними мовами

Також святкується свято Хеллоуїн, в межах якого діти демонструють свої знання англійської мови. Під час святкування Різдва (24.12) діти демонструють не лише знання німецької, а й англійської, польської мов.

Кiлькiсть переглядiв: 3278